Tainet Venus 2908

VoIP brána Venus 2908 (8xFXS nebo 4FXS+4FXO) s podporou SIP, nebo MGCP protokolu dovoluje poskytovatelům služeb (ISP) a podnikům, které chtějí IP telefonii využívat v rámci svých privátních sítí, rychle integrovat a poskytovat službu fax a hlas. Zařízení vyniká vysokou interoperabilitou, šifrováním SRTP a umožňuje provoz i jako pobočková ústředna.

VoIP brána

Venus 2908 Série jsou analogové VoIP brány s bohatou funkcionalitou.
Tyto cenově-efektivní produkty jsou navrženy pro Telco operátory pro poskytování telefonních služeb s rozšířenou bezpečností splňujících nároky moderních sítí. 
Umožňuje rychle integrovat a poskytovat službu fax a hlas založenou na internet protokolu. Technologie řešení, poskytuje 8 telefonních rozhraní FXS, nebo 4 FXO a 4FXS pro připojení 8 standardních analogových telefonních přístrojů, nebo faxů a linek.

VoIP Brány Venus 2908 Série umocňují služby providerů poskytujících služby class IP Centrex přes Total-IP NGN infrastruktury ještě více bezpečným způsobem. Díky vlastnostem protokolů SRTP (Secured Real-Time Protocol) a HTTPS, je přenos hlasu vysoce zabezpečen proti možným odposlechům, při přenosu dat přes internet. Brána Venus zajišťuje spojovací platformu mezi tradičními POTS linkami a internetem, přes různé broadbandové  technologie včetně xDSL, HFC, wireless a fiber.
Venus 2908 zajišťuje vysokou kvalitu hlasu, faxu a datového provozu simultánně a cenově efektivně.
Navíc, Venus 2908 podporuje intelligentní nástroje jako je long loop, polarity reversal, caller ID, call transfer, call waiting a 3-way calling. Ideální aplikace zahrnují MTU/MDU, virtual PBX, IP Centrex a hostování telefonních služeb.

 
Brána splňuje v plném rozsahu směrnice Evropského parlamentu a rady 2002/95/EC (RoHS) platné od 1.6.2006!

 • Volitelně SIP, MGCP* & MEGACO* protokol
 • Dostupné v provedení 8FXS nebo 4FXS+4FXO portů
 • pokročilé funkce SRTP
 • Auto Provision fukce se šifrováním
 • Interactive Voice Response (IVR)
 • Funkce Ethernet switch s QoS a VLAN
 • Line reversal a měřící tón (16KHz)
 • Dlouhý dosah až 5 km
 • Splňuje T.30 a T.38 (Fax over IP)
 • PSTN Lifeline
 • Pokročilé funkce call,  3-cestná konference
 • s / bez media serveru, parkování hovorů a další
 • Podpora SNMP a TR-069

Interoperabilita:

Třída přenosu VoIP služeb pro telefonní operátory :

aplikace_Venus_29xx

FXS - FXO aplikace

FXS-FXO

Na obrázku můžeme vidět dva příklady využití volání z FXS -> FXO.

 1. Z telefonu s klapkou 701 zapojeného do Venus VoIP brány umístěné na pobočce v Brně v České republice vytočíme číslo státní linky 31234567, které se nachází taktéž v Brně. Platíme cenu za místní hovor dle ceníků operátora v Brně.
 2. Z telefonu s klapkou 302 zapojeného do Venus VoIP brány umístěné v Bratislavě ve Slovenské republice, vytočíme číslo státní linky 31234567, které se nachází v Brně v České republice, přes Venus VoIP bránu umístěnou na pobočce v Brně v České republice. Ačkoliv voláme z jedné země do druhé, účtuje se pouze místní hovor v Brně dle ceníku operátora

FXS - FXS aplikace

FXS-FXS

Na obrázku můžeme vidět dva příklady využití volání z FXS -> FXS.

 1. Z telefonu s klapkou 702 zapojeného do Venus VoIP brány umístěné na pobočce v Brně v České republice vytočíme číslo klapky 704 telefonu umístěného v té samé pobočce a zapojeného v té samé Venus VOIP bráně. Za tento hovor se neplatí.
 2. Z telefonu s klapkou 301 zapojeného do Venus VoIP brány umístěné v Bratislavě ve Slovenské republice, vytočíme 701 což je číslo klapky telefonu zapojeného do Venus VoIP brány v Brně v České republice. Za tento hovor se opět neplatí.

 FXO - FXS aplikace

FXO-FXS

Na obrázku můžeme vidět dva příklady využití volání z FX0 -> FXS.

 1. Z telefonu z veřejné telefonní sítě ČR s číslem 31234567 je voláno na telefon s klapku 701 zapojeného do Venus VoIP brány umístěné na pobočce v Brně v České republice. Za tento hovor zaplatí volající z čísla 31234567 částku ceníku provozovatele veřejné telefonní sítě v Brně.
 2. Z telefonu z veřejné telefonní sítě ČR s číslem 31234567 je voláno na telefon s klapku 302 zapojeného do Venus VoIP brány umístěné na pobočce v Bratislavě ve Slovenské republice. Za tento hovor zaplatí volající z čísla 31234567 částku ceníku provozovatele veřejné telefonní sítě v Brně. Následné přesměrování a spojení se neplatí.

 FXO - FXO aplikace

FXO_FXO

Na obrázku můžeme vidět příklady využití volání z FX0 -> FXO.

Z telefonu z veřejné telefonní sítě ČR s číslem 31234567 je voláno na telefon s veřejným telefonním číslem 21234567 v Bratislavě ve Slovenské republice. V tomto případě nemusím volat mezinárodní hovor, ale zavolám přes Venus VoIP bránu na pobočce v Brně (místní hovor), která hovor přesměruje na Venus VoIP bránu na pobočce v Bratislavě a přes ní si nechám spojit opět místní hovor na číslo 21234567. Za tento hovor zaplatí pouze dva poplatky za místní hovor dle ceníku provozovatele veřejné telefonní sítě. Místo toho aby se účtovalo mnohem dražší mezinárodní volání. 


Datasheet ke stažení: ZDE