Tainet Venus 2832

VoIP gateway Venus 2832 v provedení 19" s podporou SIP, MEGACO, nebo MGCP protokolu je určena pro aplikace s poptávkou po více VoIP portech. Brána vyniká vysokou interoperabilitou, vzdálenou správou a řízením a umožňuje provoz i jako pobočková ústředna. Modulární systém umožňuje nezávislé kombinace až 32 portů FXS a FXO.

VoIP gateway

Venus 2832 v 19" provedení je určena pro aplikace s poptávkou po více VoIP portech. Brána je určena pro koncové uživatele hlasových operátorů, poskytujících své služby na bázi virtuálních pobočkových ústředen (PBX) v systémech Centrex, nebo podniky provozující IP telefonii v rámci své privátní sítě. Umožňuje rychle integrovat a poskytovat službu fax a hlas založenou na internet protokolu. Dodává se v provedení se dvěma sloty pro  4 zásuvné moduly. Moduly s 8 porty FXS, nebo FXO se nechají kombinovat dle poptávaných vlastností. Zařízení má možnost napájení AC, nebo DC.

Gateway řady Venus lze jednoduše instalovat k počítači, centrální jednotce, nebo k většině moderních telekomunikačních systémů. Uživatelské výstupy analog. telef. přístrojů, faxů, PBX lze tak snadno implantovat přes širokopásmové přístupové technologie (např. 10/100 BaseT LAN, ADSL, kabel. modem, LMDS, DSL router.) k IP síti poskytovatele. Nezanedbatelnou výhodou je zvýšený dosah analogových portů s využitím stávajících telef. rozvodů. Pomocí přímé podpory SIP, nebo MGCP protokolu (Media Gateway Control Protocol), jsou brány Venus kompatibilní se systémy všech předních poskytovatelů VoIP, kteří tyto protokoly používají. Nový uživatel, nebo ISP se tak může pomocí Venus dostat k inteligentním službám, jako jsou Billing/ Account/ Call Signaling and Management, které poskytují např. velkokapacitní centrály Centrex vybavené MGCP Call manager systémy. Venus podporuje vzdálenou správu, řízení, funkce QoS a VLAN.

 

Brána splňuje v plném rozsahu směrnice Evropského parlamentu a rady 2002/95/EC (RoHS) platné od 1.6.2006!

 • Kompatibilita s protokolem SIP (RFC 3261, 3262, 3264)
 • Kompatibilita s protokolem MGCP IETF RFC 2705 (MGCP V0.1 a V1.0)
 • Kombinace 8/16/24/32 FXS (FXO) portů v zásuvných modulech po 8 portech
 • Přenosy faxu v módu G.3, T.30, T.38
 • Dosah analogových POTS portů až 5 000m
 • Přepěťové ochrany na analogových portech
 • Zabudované funkce pobočkové ústředny (PBX)
 • Podpora hlasových kompresí dle standardů ITU-T s vysokou kvalitou
 • WAN rozhraní 10/100BaseTX, nebo 100BaseTX Fiber Optical
 • Podpora PPPoE (Point-to-Point protokol přes Ethernet), NAT/NAPT, port-based VLAN, VLAN ID and priority tagging, vestavěné QoS IEEE 802.1p a IEEE 802.1Q
 • RFC 2833 RTP payload pro DTMF provolby, tónů a signalizace
 • Podpora Caller ID, call transfer
 • Podpora TFTP protokolu pro vzdálený upgrade software a konfiguraci
 • Kompatibilita série Venus byla certifikována se systémy zn.: Cirpack, Clarent, Sonus, ComMatch
 • Interoperabilita s většinou systémů předních výrobců

Interoperabilita:

 

 • Ve velkém měřítku pro rezidenční VoIP služby a MDU / MTU
 • Rozšíření PABX služby přes IP síť
 • Cenově efektivní VoIP služby

aVenus2832

FXS - FXO aplikace

FXS-FXO_28xx

Na obrázku můžeme vidět dva příklady využití volání z FXS -> FXO.

 1. Z telefonu s klapkou 701 zapojeného do Venus VoIP brány umístěné na pobočce v Brně v České republice vytočíme číslo státní linky 31234567, které se nachází taktéž v Brně. Platíme cenu za místní hovor dle ceníků operátora v Brně.
 2. Z telefonu s klapkou 302 zapojeného do Venus VoIP brány umístěné v Bratislavě ve Slovenské republice, vytočíme číslo státní linky 31234567, které se nachází v Brně v České republice, přes Venus VoIP bránu umístěnou na pobočce v Brně v České republice. Ačkoliv voláme z jedné země do druhé, účtuje se pouze místní hovor v Brně dle ceníku operátora.

FXS - FXS aplikace

FXS-FXS

Na obrázku můžeme vidět dva příklady využití volání z FXS -> FXS.

 1. Z telefonu s klapkou 702 zapojeného do Venus VoIP brány umístěné na pobočce v Brně v České republice vytočíme číslo klapky 704 telefonu umístěného v té samé pobočce a zapojeného v té samé Venus VOIP bráně. Za tento hovor se neplatí.
 2. Z telefonu s klapkou 301 zapojeného do Venus VoIP brány umístěné v Bratislavě ve Slovenské republice, vytočíme 701 což je číslo klapky telefonu zapojeného do Venus VoIP brány v Brně v České republice. Za tento hovor se opět neplatí.

 

 FXO - FXS aplikace

FXO-FXS

Na obrázku můžeme vidět dva příklady využití volání z FX0 -> FXS.

  1. Z telefonu z veřejné telefonní sítě ČR s číslem 31234567 je voláno na telefon s klapku 701 zapojeného do Venus VoIP brány umístěné na pobočce v Brně v České republice. Za tento hovor zaplatí volající z čísla 31234567 částku ceníku provozovatele veřejné telefonní sítě v Brně.

 

 1. Z telefonu z veřejné telefonní sítě ČR s číslem 31234567 je voláno na telefon s klapku 302 zapojeného do Venus VoIP brány umístěné na pobočce v Bratislavě ve Slovenské republice. Za tento hovor zaplatí volající z čísla 31234567 částku ceníku provozovatele veřejné telefonní sítě v Brně. Následné přesměrování a spojení se neplatí.

 

 FXO - FXO aplikace

FXO_FXO

Na obrázku můžeme vidět příklady využití volání z FX0 -> FXO.

Z telefonu z veřejné telefonní sítě ČR s číslem 31234567 je voláno na telefon s veřejným telefonním číslem 21234567 v Bratislavě ve Slovenské republice. V tomto případě nemusím volat mezinárodní hovor, ale zavolám přes Venus VoIP bránu na pobočce v Brně (místní hovor), která hovor přesměruje na Venus VoIP bránu na pobočce v Bratislavě a přes ní si nechám spojit opět místní hovor na číslo 21234567. Za tento hovor zaplatí pouze dva poplatky za místní hovor dle ceníku provozovatele veřejné telefonní sítě. Místo toho aby se účtovalo mnohem dražší mezinárodní volání. 


Datasheet ke stažení: ZDE